Jaki rower elektryczny wybrać?

Rowery elektryczne w ostatnich latach coraz bardziej zyskują na popularności. Skoro zastanawiasz się nad kupnem roweru z silnikiem elektrycznym zapewne są ku temu jakieś przesłanki. Rowery tego typu nie są dla wszystkich, a internetowa fala hejtu wynika raczej z niezrozumienia czym naprawdę są rowery elektryczne.

Dla kogo są rowery elektryczne?

Adresowane są dla każdego kto taki chce, jazda na takim rowerze przynosi mnóstwo frajdy z jazdy. Niemniej jednak jest dedykowana grupa osób, które w szczególności mogą upodobać sobie jazdę na rowerze elektrycznym.

  1. Rowerzyści górscy – w przypadku tej grupy osób można wyróżnić osoby kochające długie górskie wycieczki i tych którzy stawiają zjazdy ponad podjazdy.
  2. Osoby starsze i z problemami zdrowotnymi – Grupa osób które ze względu na wiek lub stan zdrowia musiały zrezygnować z tradycyjnego roweru. Dla tej grupy nierzadko każdy nawet nieduży podjazd kończył się zsiadaniem z roweru. Niektóre rowery elektryczne w szczególności te miejskie nie wymagają nawet pedałowania aby przemieszczać się naprzód.
  3. Rowerzyści miejscy – Grupa osób poruszająca się na rowerach do pracy, szkoły. To fani 2 kółek, którzy nie koniecznie chcą spocić się docierając do celu. Elektryczny rower miejski czy też turystyczny, fantastycznie nadaje się do dużego miasta jako alternatywa dla komunikacji miejskiej, a tym bardziej dla samochodu. Wspomaganie elektryczne działa do 25 km/h, więc tempo jazdy przy niewielkim nakładzie się jest całkiem spore, alternatywna trasa do tej tradycyjnej jest zazwyczaj krótsza.
  4. Osoby których partner jest nie jeżdżący– nie trzeba już sobie odmawiać wyjścia na rower, aby spędzić czas z ukochaną osobą. Osoba, która w ogóle nie ma kondycji może towarzyszyć nam w rowerowej wycieczce. Co więcej najprawdopodobniej będziemy musieli gonić tę osobę na trasie.

Patrząc na poszczególne grupy osób rowery elektryczne można podzielić ze względu na zastosowanie:

Rowery elektryczne Górskie full suspension

Przeznaczone dla tych którzy kochają trudne techniczne zjazdy, a nie każdy miłośnik górskiej jazdy jest fanem podjazdów. Ale nie tylko. E-bike full suspension znakomicie odnajdzie się wszędzie. Elektryczny full Daje niesamowity komfort, stabilność jazdy i wszechstronność. W tym wypadku nie ma znaczenia opór toczenia czy kilkanaście milimetrów zawieszenia. Kto nie chciałby się przejchać takim czołgiem po miejskiej dżungli po schodach w góre i w dół?!

E-bike full suspension stoi ponad podziałami.

 

Elektryczne Rowery górskie hardtail

Tak samo dobrze sprawdza się podczas dojazdów do pracy, rekreacyjnych przejażdżek, jak i dających niesamowitą radość szaleństw na szlakach. Dzięki nim można jeździć dalej i dłużej bez przesadnego męczenia się. Co więcej można dojechać w miejsca jeszcze nieeksplorowane i nieodkryte.

Trekingowe i rekreacyjne

Dostarcza jeszcze więcej radości z jazdy drogami polnymi, szutrowymi czy asfaltowymi. Te rowery nie znają pojęcia limitu kilometrów. Pozwalają odkrywać miejsca do tej pory nieznane.

Miejski

Przy zastosowaniu silnika w geometrii roweru miejskiego otrzymujemy maszynę potrafiącą w bardzo wygodnej wyprostowanej pozycji zawieźć nas w miejsce docelowe miasta. Użytkownik nie musi wozić plecaka pełnego ciuchów na zmianę. Elektryczny rower miejski gwarantuje dotarcie do celu szybko, bez przebierania się. Przyzwoity rower miejski z napędem można już kupic za około 3000 zł.