Close

Kalkulator spalania kalorii na rowerze

6 Minut czytania

Kalkulator spalania kalorii na rowerze

Jazda na rowerze górskim to sport o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, średnio rowerzysta górski spali od 600 do 900 kalorii w 60 minutach jazdy i od 40 do 60 kalorii na kilometr, w zależności od masy ciała zawodnika. Aby spalić jeden kg tkanki tłuszczowej, rowerzysta górski potrzebuje około 8 do 12 godzin jazdy. Te wyniki mogą być zasadniczo różne dla jazdy rekreacyjnej i wyczynowej.

Użyj poniższego kalkulatora, aby sprawdzić szacunkowe spalanie kalorii dla Twojej aktywności.

Nasz kalkulator obejmuje jazdę zarówno na rowerze szosowym jak i na MTB. Co więcej obejmuje aktywność o różnej intensywności dla jazdy po szosie ścieżkach typu singletrack czy enduro, a nawet rowerku stacjonarnym.







Ile trzeba jeździć na rowerze żeby schudnąć 1 kg?

Aby schudnąć 1 kg, trzeba spalić ponad 7000 kalorii więcej, niż się spożywa. Jazda rowerem pozwala spalić około 600-9000 kalorii na godzinę, więc żeby schudnąć 1 kg trzeba jeździć rowerem przez 8-12 godzin. Jazda na rowerze angażuje dużo mięśni przez co spalanie kalorii jest bardzo efektywne.

Ile kalorii spala 10 km na rowerze?

To zależy od wielu czynników, takich jak prędkość, teren, typ roweru, płeć i wiek jeźdźca, a także poziom kondycji. Przyjmując prędkość 15 km/h i inne średnie warunki, osoba dorosła o wadze 70 kg spali około 200 kalorii podczas jazdy przez 10 km. Te wartości są inne dla jazdy rekreacyjnej i szosowej. Użyj powyższego kalkulatora, aby oszacować wynik dla siebie.

Ile kalorii spala 30 minut jazdy na rowerze?

Podobnie jak w przypadku pytania o spalanie kalorii przez 10 km, ilość spalonych kalorii podczas 30 minut jazdy rowerem zależy od wielu czynników. Przyjmując prędkość 15 km/h i inne średnie warunki, osoba dorosła o wadze 70 kg spali około 100 kalorii podczas jazdy przez 30 minut. Użyj powyższego kalkulatora, aby oszacować wynik dla siebie.

Ile trzeba jeździć rowerem żeby schudnąć 5 kg?

Aby schudnąć 5 kg, trzeba spalić ponad 35000 kalorii więcej niż się spożywa. Analogicznie jak wcześniej należy uzyskany wynik pomnożyć razy 5. Żeby schudnąć 5kg trzeba by jeździć od 40-60 godzin. W tym wypadku jeźdżąc co drugi dzień, średnio 90minut musisz uzbroić się w cierpliwość, bo zrzucenie 5kg wagi zajmie 2-3 miesiące.

Jak spalać jeszcze więcej kalorii na rowerze

Jazda na rowerze to jedna z najbardziej efektywnych metod zrzucania wagi.  Przyjrzyjmy się kilku poradom jak można jeszcze więcej schudnąć podczas jazdy na rowerze.

  • Zwiększenie intensywności: spowoduje to szybsze bicie serca i spalanie większej liczby kalorii. Najlepszym sposobem na to jest jazda interwałowa, czyli zwiększenie kadencji pedałowania przez pewien okres czasu (30 sekund, 1 minuta, 5 minut, ty decydujesz), a następnie zmniejszenie go przez taki sam okres czasu. Rób to przynajmniej 10 razy podczas jazdy, aby efekty były najlepsze.
  • Uwzględnienie więcej podjazdów podczas jazdy: podczas intensywnej jazdy pod górkę metabolizm działa prawie 2 razy szybciej.
  • Zwiększenie wagi ciała: możesz to zrobić, nosząc butelkę wody w plecaku, teraz możesz być pewien, że będziesz mógł się nawodnić i spalić więcej kalorii.
  • Nie przerywaj pedałowania: nie przestawaj pedałować, utrzymuj stałe tempo i pedałuj nawet na zjazdach.Oczywiście wszystko co robisz, rób z głową. W przypadku MTB pedałowanie w dół nie zawsze jest dobrym wyborem. Dlaczego bieganie jest bardziej skuteczne? Ponieważ nie możesz przestawać ruszać nogami.
  • Zwiększaj dystans jazdy: z czasem Twój organizm przyzwyczaja się do wysiłku. Różnicuj trasę i zwiększaj dystans, po to żeby dostarczyć organizmowi nowych bodźców  
  • Dojeżdżaj rowerem do pracy: to zwiększy czas Twojego treningu i doda kilka kalorii do licznika spalonych kalorii. 

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

4 komentarze

  • Dlaczego zwracacie się do nas tylko w rodzaju męskim? Kobiety stanowią ponad połowę społeczeństwa, proszę nas nie dyskryminować.

    • Przepraszam jeżeli czujesz się urażona. Rzeczywiście miałem dylemat w jaki sposób pisać. Nie specjalnie da się pisać w 2 formach, a z uwagi na to że moimi czytelnikami są w zdecydowanej większości panowie postanowiłem w ten właśnie sposób zwracać się do czytelników.

  • Ponieważ autor zwraca się nie do danej osoby, a człowieka. „Człowiek” posiada zaimki męskie. Jest to określenie neutralne dla osoby czytającej.

  • Rodzaj żeński czy męski w artykule to g***o problem dla ludzi którzy nie mają co robić z życiem i szukają problemów żeby się o nie obrazić czy ponarzekać zamiast podziękować za dobry artykuł.
    Jak czytam przepis na kurczaka czy włączam medytację nie piszę zaraz do babki obrażony że zwraca się do MNIE!!!(bo przecież jestem najważniejszy!) w rodzaju żeńskim…
    Btw dziękuję ze czytelną informację, „keep up good work!” 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *