Close

6 powodów, dlaczego warto uczyć dziecko jazdy na rowerze biegowym

3 Minut czytania

6 powodów, dlaczego warto uczyć dziecko jazdy na rowerze biegowym

Przedstawię Ci kilka istotnych powodów, dla których Twoje dziecko powinno nauczyć się jazdy na rowerku biegowym. 

Jeśli jesteś rodzicem malucha, prawdopodobnie widziałeś lub słyszałeś o rowerkach biegowych. Te małe rowery bez pedałów to pierwszy krok ku samodzielnej jeździe na rowerze. Doskonale zastępują rowerek z podpórkami, aby szybciej nauczyć się jeździć.

Oto tylko kilka powodów, dla których rowerki biegowe to świetny sposób na wprowadzenie dziecka w świat jazdy na rowerze.

chłopiec na rowerze biegowym

Biegówki są łatwe w użyciu

Najmniejsz rowerki są bardzo proste w budowie. Nie mają one pedałów, więc dzieci muszą skupić się tylko na jednej rzeczy – balansowaniu. To znacznie ułatwia im proces uczenia się.

Rowery biegowe pozwalają także dzieciom używać stóp do zatrzymywania się, kierowania i zawracania, dając im większą kontrolę, a także pewność dalszej jazdy.

Budują siłę i koordynację

Równowaga nie jest jedyną przydatną rzeczą, której Twoje dziecko nauczy się na rowerku biegowym. Ruch na rowerku biegowym jest ogólnorozwojowy. Wyrabia to umiejętności motoryczne, koordynację i siłę.

Są bezpieczniejszym sposobem na naukę jazdy

Siodełko biegówki znajduje się dość nisko. Buduje to poczucie bezpieczeństwa przy potencjalnym upadku. Ponadto rowerek biegowy może jechać tylko tak szybko, jak Twoje dziecko może się rozpędzić. Nie oznacza to jednak że są wolne, bo wprawne maluchy potrafią zasuwać naprawdę szybko, ale jest to stosunkowo wolny pojazd.

Sprawiają, że ćwiczenia są zabawne

Jazda na rowerze to nie tylko świetna zabawa , ale także świetny sposób na wyciągnięcie dziecka sprzed ekranu tv. Dzieci już w wieku dwóch lat mogą próbować swoich sił na biegówkach. Im wcześniej zaczniesz wyrabiać nawyk do aktywności, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostanie im to zaszczepione i zostanie na całe życie.

Są wygodne w transporcie

Kompaktowa konstrukcja rowerów biegowych ułatwia ich transport. Są wystarczająco małe, aby zapakować je na tylne siedzenie samochodu i wystarczająco lekkie, aby je zabrać i zabrać do domu, jeśli Twoje dziecko zmęczy się jazdą. Niektóre modele wyposażone są w pasek do noszenia jak torebkę.

Pozwalają łatwo przesiąść się na rower z pedałami

Najważniejszy ze wszystkich powód do używania rowerka biegowego jest taki, że przesiadka na rower z pedałami jest trywialna. Sam byłem świadkiem jak doskonale radzący sobie na biegówce brzdąc w kilka chwil opanował jazdę na rowerku  z pedałami.

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *