Close

Czy warto kupić rower z marketu?

3 Minut czytania

Czy warto kupić rower z marketu?

   Jazda na rowerze ma coraz więcej wielbicieli, pedałujących zarówno amatorsko, od czasu do czasu, jak i zapaleńców niemogących żyć bez swoich dwóch kółek. Jaki rower wybrać, żeby dawał nam jak najwięcej przyjemności z jazdy?         

Na rynku pojawiają się rowery o różnych zaletach i w takiej rozpiętości cen, że czasem trudno się zdecydować na konkretny model. Czym więc się kierować wybierając rower do jazdy rekreacyjnej? Najważniejszymi kryteriami, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę są:    jakość materiałów, komfort i bezpieczeństwo.

    Rowery, które możemy nabyć w marketach w niezbyt wysokich cenach, są najczęściej zbudowane z niskiej jakości stopów i tworzyw. Ich niska cena musi mieć uzasadnienie w niskiej jakości. Możemy się więc spotkać z częściami, typu pedały lub manetki hamulcowe, wykonanymi z najgorszego rodzaju plastiku. Również słabej jakości przerzutki, czy piasty z najtańszymi łożyskami, nie poprawiają tego wizerunku. Pojazdy takie są najczęściej wykonane z przypadkowych, najtańszych części, często zupełnie niekompatybilnych względem siebie.      

    Jakie mogą być skutki posiadania i użytkowania takiego sprzętu? Przede wszystkim, w związku z niskim standardem części, a także wykonania takiego pojazdu, rowery te nie będą bezpieczne w eksploatacji. Mogą być mało stabilne, przez co z łatwością może dojść do upadku z nich, wraz ze wszystkimi konsekwencjami dla naszego zdrowia. Ponadto można się spodziewać braku komfortu jazdy, niekorzystnego wpływu na stan naszych stawów – przede wszystkim kolanowych i kręgosłupa, ale nie tylko. Kupując rower w markecie nie mamy możliwości dobrania odpowiednich parametrów, odpowiedzialnych za prawidłową postawę naszego ciała w czasie jazdy, czy dobrania odpowiedniego do naszych potrzeb egzemplarza. W markecie nie spotkamy również osoby specjalizującej się w tym temacie, która mogłaby nam udzielić koniecznych informacji. Idąca w parze z niską ceną – niską jakość, będzie generować wysokie koszty usuwania awarii, a te mogą się pojawić dość szybko. Koszty naprawy mogą nie mieć uzasadnienia ekonomicznego, ponieważ mogą być wyższe, niż cena samego roweru.

    Kupując rower do jazdy rekreacyjnej udajmy się więc lepiej do specjalistycznego sklepu rowerowego, oferującego rowery markowe. Będziemy mieli możliwość konsultacji z osobą posiadającą rzetelną wiedzę na temat oferowanych pojazdów. Pomoże nam ona dobrać odpowiedni rower do naszego wzrostu, czy wagi, a także do preferowanych przez nas terenów do jazdy. Pracownicy w takim sklepie dysponują nie tylko wiedzą, ale również odpowiednimi narzędziami, aby odpowiednio skalibrować nasz nowy nabytek.

    Obecnie na rynku pojawia się wiele rowerów, które w cenach niewiele wyższych, niż te z marketu, oferują o wiele wyższą jakość materiałów, z których są wykonane. W marketach ceny oscylują w granicach od 500 zł wzwyż, natomiast markowy rower, zapewniający bezpieczną eksploatację można kupić już w cenie od 1200 zł. Warto więc zainwestować wyższą kwotę, nawet kosztem opóźnienia kupna, i korzystać z bezpiecznego dla nas i niezawodnego roweru.


Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *