Close

Jak znaleźć czas na jazdę na rowerze

4 Minut czytania

Jak znaleźć czas na jazdę na rowerze

Znalezienie czasu na jazdę na rowerze może być trudne, zwłaszcza jeśli masz rodzinę i prowadzisz intensywny tryb życia. Nie jest to jednak zadanie niemożliwe do realizacji.

Na początku spróbuj znaleźć czas na rower, który Ci odpowiada. Może możesz jeździć rano przed pracą lub wieczorem po kolacji. Po drugie, upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt. Dobry rower i kask mogą zawieźć Cię daleko. Wreszcie przygotuj się na złą pogodę. Jeśli pada deszcz lub śnieg, nie musisz rezygnować z treningu. Musisz natomiast zachować szczególną ostrożność podczas jazdy.

rowerzysta się spieszy

Jasno określone cele

Ważne jest, aby wyznaczać sobie cele, zarówno w perspektywie długoterminowej, jak i krótkoterminowej, aby ocenić swoje postępy. Cele krótkoterminowe mogą przypominać pokonanie trasy w szybszym czasie niż wcześniej, podczas gdy celem długoterminowym może być przejechanie stu kilometrów (100 km podczas jednej wycieczki). Prowadzenie dziennika treningowego może być pomocne w ocenie twoich postępów. Wykorzystaj maksymalnie czas, który masz na szkolenie i nie marnuj okazji na doskonalenie swoich umiejętności.

Nie powinieneś czuć się winny i wkurzony, jeśli nie możesz jeździć w określonym dniu. Możesz mieć ochotę nadrobić to, jeżdżąc następnego dnia dwa razy więcej, jednak może to prowadzić do przetrenowania lub kontuzji. Zaakceptuj to, czego nie możesz kontrolować i uświadom sobie, że w niektóre dni po prostu trening po prostu będzie niemożliwy. Jeśli nie możesz trenować w ciągu dnia, zawsze możesz spróbować jazdy o świcie lub o zmierzchu. Alternatywnie możesz wykorzystać godzinę lunchu na obfitą przejażdżkę. Nocna jazda też potrafi przysporzyć wiele frajdy.

Kiedy masz czas na przejażdżkę, włóż w to trochę wysiłku! W pełni wykorzystasz swój trening, robiąc podjazdy, symulowane próby czasowe i interwały. Użyj pulsometru i licznika, aby uzyskać informacje zwrotne i upewnić się, że naprawdę się starasz. Możesz także upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, jadąc do pracy na rowerze lub załatwiając sprawy na nim.

Kondycja

Jeśli Twoja kondycja na początku jest słaba i nie możesz jechać całą drogę, przejdź część trasy, a resztę przejedź rowerem. A jeśli nie masz czasu na jazdę na zewnątrz, wykorzystaj czas w domu na jazdę na trenażerze lub rowerze stacjonarnym.

wypych

Pogoda

Nie pozwól, aby zła pogoda powstrzymała Cię przed rozpoczęciem treningu! Jeśli nie możesz jeździć na rowerze, istnieje wiele innych czynności, którymi możesz to zastąpić. Zajęcia spinningu o wysokiej intensywności, podnoszenie ciężarów i bieganie to świetne alternatywy. Być może będziesz musiał iść na kompromis w dni, kiedy pogoda nie dopisuje, ale to lepsze niż w ogóle nie trenować. Z drugiej strony jazda MTB w ciężkich warunkach to doskonały trening umiejętności.

biegacz

Ważne w tym wszystkim jest także dbanie o rower. Na przykład, jeśli masz zużytą oponę, pamiętaj o jej wymianie przed wyruszeniem na następną przejażdżkę. W ten sposób możesz uniknąć awarii i cieszyć się czasem spędzonym na rowerze. Pamiętaj, jazda na rowerze powinna być zabawą. Jeśli więc boisz się swoich treningów, spróbuj urozmaicić swoje trasy, jeździć z przyjaciółmi lub jeździć na innym typie roweru rowerze górskim/szosowym. Te wskazówki pomogą Ci zachować motywację i cieszyć się czasem spędzonym na rowerze.

Partner/Partnerka

Oprócz kwestii związanych z Twoją osobą, nie zapomnij porozmawiać ze swoim partnerem. Wytłumacz jak ważne jest to dla ciebie. Twoja druga połowa na pewno wykaże się zrozumieniem i razem ustalicie dogodny czas na uprawianie swojej pasji.

dojazd do pracy na rowerze elektrycznym

Zawsze możesz znaleźć sposób na jazdę na rowerze i dobry trening, nawet jeśli jesteś zajęty. Po prostu użyj trochę wyobraźni i bądź elastyczny w swoim harmonogramie, a będziesz w stanie sprawić, by to zadziałało.

Jak to ktoś kiedyś powiedział: Człowiek ma czas na to, na co chce mieć czas.

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *