15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://jakirower.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jaki rower kupić na komunię

Jednym z najczęściej wybieranych na komunię prezentów jakie rodzice, dziadkowie i chrzestni kupują jest rower.

Jaki rower na komunię kupić? Wybór determinuje kilka czynników:

Rozmiar roweru na komunię

W przypadku 94 % chłopców i dziewczynek w wieku 9 lat mieści się w przedziale 125-147cm wzrostu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wartości średnie to wychodzi nam już 135 cm. Wskazuje to na rower z kołami 24 calowymi.

W wypadku mniejszych dzieci wybierz rower 20 calowy. Około 20% populacji 9 – latków wyrasta już z rowerów 24 calowych. W tym wypadku należy sięgnąć po rower 26 calowy z odpowiedniej wielkości ramą.

Zobacz na zestawienie jaki rower kupić dla jakiego wieku dziecka. Wzrost to parametr jaki najczęściej podają sprzedający, jednak ważniejszy od niego jest ten, który określa długość wewnętrzną nogi.

Waga roweru na komunię.

Oprócz wielkości to kluczowy parametr jaki powinieneś brać pod uwagę. Jeżeli Twój komunista sporadycznie jeździ na rowerze, ten nie musi być aż tak wycieniowany.

Najlżejsze 24 calowe rowery ważą poniżej 9kg, adekwatnie do wagi też kosztują. Uważam jednak, że to wzniosłe wydarzenie jest dobrym momentem aby kupić dobry rower. Można zrobić zrzutkę z dziadkami, chrzestnymi.

Rower dla dziewczynki i dla chłopca na komunię

O ile rowerki 24 calowe nie zawsze występują z geometrią damską i męską, to już malowanie i komponenty jak najbardziej można rozróżnić dla chłopców i dziewczynek. A przecież dla dziecka kolory to rzecz najważniejsza.

Rodzaj roweru na komunię

Styl jazdy to kluczowy czynnik (obok koloru 🙂 ) determinujący wybór komunijnego roweru. Należy się zastanowić czy rower będzie wykorzystywany do jazdy wkoło domu, czy też czasem będzie jeździł po leśnych drogach. A może rower komunijny będzie służył jako środek transportu po mieście?

Ile wydać na rower komunijny

W skrajnych przypadkach rower dla dziecka komunijnego może kosztować kilka tysięcy złotych, jednak najczęściej tak nie jest. W segmencie rowerów komunijnych markowe rowery wcale nie kosztują więcej niż marketowe rowery. Co nie znaczy że wszystkie są super. Te najlżejsze natomiast kosztują powyżej 2tyś zł.

Nie kupuj roweru w markecie. Kup w Internecie albo sklepie rowerowym. Czy warto kupić rower w markecie?

Warte uwagi są marki rodzimych producentów Romet i Kross. Nie są najlepsze, ani najlżejsze. Są w dobrym stosunku jakość/cena

Rowery na komunię dla dziewczynek:

ROMET JOLENE 24 BIAŁY

KROSS LEA JR 24


Romet Jolene 26 cali

Rower Romet Jolene 6.0 Różowo Szary 26 2020 - zdjęcie 1

Kross Lea JR 26

Rower Kross Lea 1.0 26 Biały Niebieski Połysk 2020 - zdjęcie 1

Rowery na komunię dla chłopców:

Różne modele firmy Kross dla chłopców 26 cali

Zobacz też modele 24 calowe:

ROMET RAMBLER 24

KROSS LEVEL JR

ROCKRIDER 500 24”

rower na komunie

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poprzedni post
czy warto kupić rower z marketu?
Następny post
Jaki rower kupić?

0 Komentarze

Odpowiedz