Close

Joy Ride Festiwal Kluszkowce 2022 -fotorelacja

3 Minut czytania

Joy Ride Festiwal Kluszkowce 2022 -fotorelacja

Co roczna impreza w Kluszkowcach to największy polski festiwal rowerowej ekstremy. Impreza corocznie przyciąga setki zawodników i tysiące sympatyków dwóch kółek.

W tym roku pojawiła się rekordowa ilość wystawców. Można było wziąć udział w 11 konkurencjach lub w organizowanych wycieczkach. Dla chętnych organizowane były wszelkiej maści rowerowe szkolenia, a kto chciał to mógł po prostu czilować sycąc swój wzrok dokonaniami innych.

Dla fanów MTB to była nie lada gratka, bo można było spotkać elitę polskiej sceny z braćmi Godziek i Sławkiem Łukasikiem na czele. Gwiazdy nie zawiodły, wygrali swoje konkurencje.

Miasteczko festiwalowe

Wejście na imprezę, a za nim miasteczko festiwalowe. Nie trzeba było się martwić przyjeżdżając tutaj bez odzieży i sprzętu. Jeden spacer przez stoiska i jesteś gotowy na każda trasę i konkurencje.

Garmin Enduro

Ze szczytu góry startowały konkurencje enduro i DH. Jak widać, Garmin Enduro cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród uczestników festiwalu.

Kluszkowce enduro

Downhill

Odrobine wyżej startowała trasa OC1 Downhill. Zawodnicy naprawdę poważnie potraktowali przygotowania do startu przykładając się do rozgrzewki. Burpees, interwały, pompki. Nawet żonglowanie !

Dual Slalom

W połowie stoku odbywały się zawody Dual Slalom. Wysoki poziom doświadczenia zawodników, w różnym wieku, dostarczał nie lada wrażeń oglądającym.

Rowerowe Tornado

W tym samym miejscu miała mieć miejsce konkurencja On Lemon Best Trick. Pogoda jednak nie dała za wygrana i w trosce o zawodników, organizator zmienił konkurencje na Rowerowe Tornado.

Longest Jump

Wzorem ubiegłego roku pojawiła się spontaniczna konkurencja – Longest Jump. Ku uciesze publiczności, zawodnicy zadbali by było nie tylko „Long” ale i „funny”, „crazy” i z „wow-effect” !

Pumptrack i Puky kids arena

Dla najmłodszych został zorganizowany tor przeszkód dobrze znanej nam marki Puky. Zaraz obok ustawiony pumptrack, gdzie jednego dnia można było swobodnie potrenować swoje umiejętności, a drugiego wystartować w eliminacja w THULE BT Project Pumptrack

Nagrody

A skoro są konkurencje to są i wygrani i są tez nagrody !

KTM Best Whip Contest

Wśród wszystkich konkurencji na festiwalu, najbardziej widowiskową był KTM Best Whip Contest. Kąty pod jakimi zawodnicy wykręcali rowery robiły naprawdę ogromne wrażenie !

Best trick Jam

Na koniec konkurencji zawodnicy sprawili nie lada niespodziankę dla widzów ! A tych było naprawdę sporo !

Mocna ekipa, wysoki poziom tricków, fantastyczna publiczność, niesamowity klimat – KTM Best Whip Contest był ukoronowaniem tego dnia festiwalu !

dawid i szymon Godziek

Festiwal Małopolska Joy Ride Festiwal jest niesamowitym wydarzeniem w światku rowerowym. Niesamowity klimat, pozytywne nastawienie uczestników, widowiskowe konkurencje, atrakcje dla każdej grupy wiekowej, możliwość testowania sprzętu, zapoznania się trendami rynkowymi….To i wiele innych argumentów które przemawiają za tym, by ten majowy weekend w roku spędzić w Kluszkowcach !

Fot. Jarosław Klaczak

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *