Close

Rowery damskie Kross – crossowe, górskie, szosowe

4 Minut czytania

Rowery damskie Kross – crossowe, górskie, szosowe

Kobiece ciało różni się od męskiego pod wieloma względami. Co do tego nie ma wątpliwości. To wymaga zupełnie innej konstrukcji całego roweru.

Na szczęści wszystkich kobiet już dawno przeminęły czasy kiedy damski rower oznaczał jedynie obniżoną górną rurę i ewentualnie bardziej kobiece malowanie.

W dzisiejszych czasach tego typu rowery są konstruowane od podstaw z myślą o możliwie najlepszym spełnieniu potrzeb rowerzystek.

Kross jako jeden z największych producentów, rzecz jasna nie zaniedbuje tej kategorii. Wręcz przeciwnie, można śmiało powiedzieć, że jest o krok do przodu przed konkurencji. Kiedy inne marki ograniczają się do kilku modeli lub jednej kategorii stricte kobiecej, Kross ma w swojej ofercie sporą liczbę kategorii stworzonych specjalnie dla rowerzystek.

Kategorii jest kilka co oznacza, że samych damskich modeli jest naprawdę sporo dlatego Kross aby ułatwić poruszanie się klientom podzielił je wstępnie na 3 linie ze względu na zastosowanie.

Rowery miejskie damskie Kross.

I tutaj również kobieta ma wybór na 2 kategorie.

rower damski miejski Kross

Pierwszą są rowery praktyczne. Stworzone aby połączyć wygodę z użytecznością. Idealne na dojazdy do pracy a jeszcze lepiej na zakupy ponieważ mają odpowiednie, solidne bagażniki. W tej linii znajdują się elektryczne modele Kross E-bike oraz LE GRAND.

Drugą kategorią są rowery stylowe. W tym wypadku priorytetem dla konstruktorów było stworzenie roweru, na którym kobieta będzie przede wszystkim świetnie się prezentowała i z gracją i elegancją mogła przemieszczać się po mieście. Takimi rowerami są modele Lille 2.

W takich jednośladach nie może zabraknąć koszyka na rower.

Damskie rowery crossowe i trekkingowe Kross.

Trzecia kategoria to rowery uniwersalne. Tutaj znajdują się mocniejsze maszyny na których śmiało każda kobieta może wybrać się daleko poza miasto bez obaw o awarię czy niewygodę.

Ta kategoria również została podzielona na trzy mniejsze. Pierwsza z nich to rowery trekkingowe. Kto powiedział, że długodystansowe wyprawy są tylko męską domeną? Kross tak się nie ogranicza i również ma przygotowane pancerne damskie rowery trekkingowe, które wytrzymają najdłuższe eskapady.

Drugą kategorią jest rekreacja z zacięciem sportowym. Nie są to typowe szosówki z kierownicą barankiem, a hybrydy trekkingów z rowerem szosowym czyli tzw. damskie rowery cross. Połączenie szybkiej geometrii i dużych kół z prostą kierownicą i terenowymi oponami tworzy niezwykle wszechstronny rower dający wiele możliwości. Doskonale odnajdzie on się w miejskiej dziczy, jaki i spokojnych leśnych zakamarkach.

Rower górski damski Kross.

Ostatnia kategoria została przeznaczona dla wszystkich miłośniczek szybkości i rywalizacji. Podobnie jak poprzednio, została rozdzielona na trzy mniejsze.

Pierwsza to rowery do rekreacyjnej jazdy sportowej. To nie oksymoron. Rowery sportowe skonstruowane w przemyślany sposób mogą śmiało nadawać się do przyjemnych, rekreacyjnych przejażdżek. I takie właśnie są, w sam raz na dla początkujących lub niewymagających za wiele rowerzystek. Tutaj priorytetem stała się wygoda, tak więc geometria jest tutaj spokojna, pozycja wyprostowana, ale osprzęt pozwala cały czas na wyjazd w trudniejszy teren poza miasto. Opony i hamulce poradzą sobie czy to w lesie czy na szutrowej polnej drodze. W tej kategorii znajdziemy rowery z serii LEA.

Druga kategoria to rowery do maratonów i cross country. Czyli prawdziwe maszyny do ścigania. Kross dobrze wie jak wiele kobiet co weekend staje na starcie maratonów dlatego specjalnie z myślą o nich przygotował również wyścigowe rowery uwzględniające kobiecą budowę ciała. Linia ta nazywa się Femi Line.

Rower szosowy damski Kross

Rower damski szosowy Kross.

Ostatnią kategorią są rowery do jazdy sportowej po utwardzonej nawierzchni. Od biedy można zakwalifikować tutaj jeden model crossowy Evado 4.0, który ma spore zacięcie sportowe. Damski Kross Evado zachowuje przy tym wszystkim swoją nadzwyczajną wszechstronność. Natomiast do typowego szosowego ścigania przeznaczony jest KROSS Vento z lini Femi Line. Damskie rowery szosowe Kross są mniejsze, a ich elementy wyposażenia i geometrię dobrano tak, aby pozwalały kobietom o drobnej budowie ciała wykorzystać maksimum potencjału na szosie.

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *