Close

Kross Mini 4.0 test i recenzja

3 Minut czytania

Kross Mini 4.0 test i recenzja

W poniższym materiale odpowiadamy na pytania dla kogo przeznaczony jest 16 calowy Kross Mini 4.

Na tym modelu Krossa dobrze odnajdą się dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Bardzo ładne malowanie tego roweru przysporzy sobie na pewno grupę sympatyków. Kolor to ważny aspekt dla dzieci, ale właściwości jezdne są równie ważne. I właśnie Tu Kross trochę zawodzi.

Pozycja na tym modelu jest dość wyprostowana, co oznacza że najlepiej odnajdą się na nim te dzieci, które stawiają swoje pierwsze rowerowe kroki.

Rower posiada 1- rzędowy napęd, typowy dla rowerów z kołami 16 calowymi. Stosunek zębatki przedniej do tylnej jest jednak większy niż w topowych rowerkach konkurencji, co sprawia że pojedzie on szybciej od nich, ale trzeba też mocniej pedałować. Wpływ na to mają także nie najlżej działająca korba i koła z tańszymi piastami.

Niestety Kross Mini nie grzeszy wagą. Według różnych źródeł jest to 9,6 lub 10,5 kg, co jak na 16 calowy to dużo za dużo. Wystarczy dodać że najlżejsze na rynku roko.bike czy Woom ważą połowę tej wartości.

Prezentowany model pochodzi z 2019 roku. Od tego czasu Kross zmienił w nim kierownicę, która w testowanym modelu pochodzi rodem z BMXa. Zmienione zostały także opony z szerokości 2.125 na 1.95 cala o bardziej uniwersalnym bieżniku. 

Nie ma co ukrywać że jazda po terenie to nie wymarzone miejsce dla tego rowerku. Pojedzie, co nie znaczy że to lubi.

W 16 calowym przedstawicielu rodziny rowerów firmy z Przasnysza zadbano o bezpieczeństwo najmłodszych stosując osłonę na łańcuch. Dzięki niej żadne części ciała, a tym bardziej garderoby nie wplątały się w niego. A wiadomo do czego zdolne są dzieci 🙂

Osłonki znajdują się także na kierownicy. Dla tych najmłodszych przydatną opcją są także duże gripy, które zapobiegają ześlizgnięciu się rąk z kierownicy.

Dzięki temu że Kross zastosował cięższe i tańsze komponenty, rowerek ten jest bardziej przystępny cenowo. W tej cenie Jednak można znaleźć lżejszą alternatywę.

Nauka jazdy na tym rowerze może nie być tak szybka jakby dorosły tego oczekiwał, jednak dla dzieci obytych już  z 2 kółkami ten rower na pewno przyniesie sporo frajdy. 

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *