15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://jakirower.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt
dziecko na rowerze kubikes

47 najlepszych rowerów 20 calowych dla dzieci.

Zebrałem 46 najlepszych rowerów dziecięcych w rozmiarze 20 cali dla dziewczynek i chłopców w wieku 7,8,9 lat. W przypadku tego rozmiaru koła do gry wchodzą wielcy gracze i wybór jednośladu dla dziecka może przyprawić o ból głowy. 

Aby ułatwić wybór zestawiłem ponad 40 modeli rowerków 20 calowych różnych marek. Pojawiło się także miejsce dla rodzimych produkcji, choć nie są to rowerki ze ścisłego topu. Podobnie jak w przypadku mniejszych rozmiarów ująłem to w tabeli, tak aby każdy mógł porównać najważniejsze cechy.

Dostępnych jest jeszcze więcej parametrów, niż w przypadku rowerków 16 czy 18 calowych, także mam świadomość, że wybór nie będzie łatwy. Zapraszam do lektury.

Rower 20 cali

Jakie rowerki zostały uwzględnione w zestawieniu

W rowerach 20 calowych dla 6, 7, 8 latków mamy przegląd wszelkiej maści jednośladów. Od szosowych, poprzez uniwersalne, aż do MTB z pełnym zawieszeniem i elektrycznych.

Oprócz marek stricte produkujących rowery dla dzieci, w szranki stają także giganci ze swoimi produktami. 

O ile w przypadku wszechstronnych rowerków lepiej prezentują się firmy dziecięce, to już w kategorii MTB duże marki widać, że znają się na rzeczy. 

Swoje miejsce znalazły także w zestawieniu rowery, które można traktować jako ciekawostki, choć zapewne znajdą się chętni na jazdę na nich. Mam tu na myśli rower szosowy Frog czy elektryka Moonraker Play 20.

Podobnie jak w przypadku mniejszych rowerków i tym razem moje uznanie znalazły rowerki, które:

  • są  lekkie, wykonane z aluminium
  • nie posiadają hamulców nożnych typu torpedo
  • posiadają przerzutki

Każdy z zestawionych rowerów nie posiada hamulców torpedo, których nie jstem fanem. A dlaczego nie polecam hamulców torpedo, wręcz odradzam możesz przeczytać w artykule: V-brake kontra torpedo.

Wszystkie wylistowane produkty wyposażone są w przerzutki. To właśnie na możliwość zmiany biegów, nasze pociechy nie mogą się doczekać użytkując 14 czy 16 calowe rowerki.  To dzięki temu elementowi dłuższe wycieczki stają się realne i przyjemne.

Poniższa tabela zawiera modele, które ważą od 7,7 kg do około 10kg, a w przypadku rowerów MTB trochę więcej. 

Waga to wciąż kluczowy element przy wyborze roweru dla tej grupy dzieci. 

Niestety większość masowej producji do marketów to ciężka stal o bliżej nieokreślonej geometrii. Tyczy się to także tak popularnych rowerów 20 calowych spod znaku Kands czy też Indiana.

Zdecydowanie polecam używany lekki rower, niż kupno nowego ciężkiego stalowego potworka.

Cena rowerków 20 calowych

W ostatnim czasie ceny rowerów i ich komponentów są zawrotne. Nie inaczej jest tu w przypadku renomowanych produktów, tym bardziej jeżeli owe rowerki wyposażone są w komponenty premium.

Jeżeli chcesz dla Twojej pociechy najlepszy wszechstronny rower to musisz dysponować kwotą rzędu 2-2,5 tyś zł. Średniak kosztuje powyżej 1500 zł. W przypadku MTB ceny potrafią być kosmiczne dla przeciętnego Kowalskiego. 

Z drugiej jednak strony byle stalowy ciężki potworek z marketu potrafi kosztować prawie tysiaka. 

Różnica w cenie niby duża, ale nie taka, żeby się nad nią nie zastanowić. Możesz mieć dziecko, które z dziką przyjemnością wyciąga Cię na wycieczki rowerowe i czerpie radość z każdej chwili spędzonej na rowerze. Możesz też mieć dziecko, które będzie umiało jeździć na ciężkim rowerze, ale bez radości i błysku w oku, bo to ciężkie niewygodne….

Cena roweru to nie tylko waga, ale także jakościowe komponenty i geometria ramy.

Co więcej markowy rower nie traci zbyt wiele na wartości. Są one na rynku wtórnym jak BMW czy Audi w przypadku samochodów – ciągle w cenie.

Dla kogo jest przeznaczony rower 20 calowy.

Nowoczesne rowery 20 calowe są dość uniwersalne. Najczęściej przeznaczone są dla dzieci o wzroście od 115 cm do 135 cm. Bywają także i takie modele które obsługują mniejsze dzieci, nawet takie które ledwo przekroczyły 100 cm. Mam na myśli tu rowerki Superior i Specialized. Osobiście nie polecam zbyt szybkiej przesiadki na większe koło, lepiej dobrze jest opanować mniejszy rower.

Na drugim krańcu znajduje się już praktycznie młodzież, bo tak można nazwać dzieci o wzroście przekraczającym 140 cm, a ma to miejsce w przypadku Puky LS-PRO.

20 calowe rowerki są uniwersalne, śmiało na nich mogą jeździć zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Poszczególne modele różnią się malowaniem. Niekiedy różnią się  nazwą tak jak ma to miejsce w przypadku Krossa Level Mini 3.0 Light i Lea Mini 3.0 Light czy Scott Scale dla chłopców i Scott Contessa dla dziewczynek.

Rower 20 calowy dla chłopców

Zerkając na dane rowerów i porównując je do wykresów zawartych w siatkach centylowych można wysunąć wnioski, że te rowerki przeznaczone są dla chłopców od 6 do 9 lat. Najlepiej jednak na rowerze 20 calowym czuć się będą 7 i 8 latki.

Rower 20 calowy dla dziewczynek

Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku dziewczynek.

Ponad połowa 6 latek ma odpowiedni wzrost na to, aby jeździć już na rowerze 20 calowym. Z drugiej strony także połowa 9 latek może jeszcze korzystać z rowerków 20 calowych.

Wzrost to jednak parametr pomocniczy. Tym czym powinieneś się kierować przy wyborze to wewnętrzna długość nogi. Niestety większość producentów nie podaje tego wymiaru.

Na co zwracać uwagę przy wyborze 20 calowego roweru 

Waga to najważniejszy element jaki powinieneś brać pod uwagę przy wyborze 20 calowego roweru dla dziecka. 

Oprócz wagi należy zwrócić uwagę na rozmiar. O ile dla 7-8 latka będzie pasował praktycznie każdy model, o tyle dla 6 latka czy 9-10 latka można pomyśleć o sąsiednim rozmiarze koła, mniejszym lub większym.

Geometria roweru 20 calowego

Analizując geometrię ramy to należy wziąć pod uwagę kilka elementów. 

Efektywna długość górnej rury – określa jak bardzo ciało będzie wyciągnięte na rowerze, a im większy parametr Stack tym bardziej wyprostowana pozycja będzie.

Baza kół – odległość między kołami. Im większa tym bardziej stabilny rower będzie podczas jazdy.

Rowery z płaskim kątem główki ramy są zwykle stabilne przy dużych prędkościach, ale gorzej reagują podczas ciasnych skrętów, szczególnie przy małej prędkości.

Jeżeli chcesz zagłębić się bardziej w geometrię polecam inny mój wpis o geometrii ramy roweru

Komponenty

Oprócz geometrii ramy warto zerknąć na komponenty. Wszystkie ramy w zestawieniu są lekkie i aluminiowe.

Widelec amortyzowany

Nie warto kupować rowerów z widelcem amortyzowanym. Te elementy najczęściej są ciężkie, stalowe i nie spełniają swojej roli. Na taki elemencie można zaoszczędzić 1-1,5 kg masy! Lepszy efekt pokonywania przeszkód osiągnie się inwestując za pomocą szerokich opon i niskiego ciśnienia. Amortyzatory mają sens jeżeli są markowe, powietrzne, a rower jeździ prawdziwe MTB.

Hamulce 

W przypadku użytkowników rowerów 20 calowych najczęściej wystarczają hamulce typu v-brake. Dla hard userów może to nie wystarczać i w przypadku jazdy DH czy enduro przydają się hamulce hydrauliczne.

Opony

Rowerki wszechstronne wyposażone są w opony o szerokości od 1,4 do 1,9 cala i uniwersalnym bieżniku. Spokojnie wystarczają do jazdy po asfalcie i ubitych ścieżkach. Rowery przeznaczone do jazdy w terenie mają bardziej agresywny bieżnik i rozmiary powyżej 2.0 cali.

Rowerki wszechstronne, uniwersalne 

Wśród najlepszych rowerów uniwersalnych w kategorii najlepszy z najlepszych wyróżniłbym w szczególności 4 producentów dziecięcych rowerów, wśród nich jedno zaskoczenie.

Nie może tu zabraknąć firmy Kubikes z modelem 20L. Obecny jest także Puky LS-PRO, który całkowicie produkowany jest w Polsce! Zestawienie rowerów dziecięcych nie obejdzie się także bez modelu Woom 4. Stawkę uzupełnia rower Beanie Zero 20, o dziwo najlżejszy ze wszystkich. Jak wynika z parametrów jest to najmniejszy rowerek, przeznaczony raczej na proste i nie wymagające drogi, dla najmłodszych z tej kategorii.

Każdy z tych rowerków będzie świetnym wyborem! Chociaż każdy z nich ma trochę inną charakterystykę. Trzeba przyznać, że granice między rowerami MTB, a uniwersalnymi są umowne. Często rowerki wszechstronne mają cechy z rowerów górskich i odwrotnie. Bardzo często także rowerki z tą samą ramą, a innymi komponentami pełnią różne funkcje.

1. Puky LS-PRO

Fantastyczny rower ze sportową geometrią. Testowaliśmy ten model w mniejszym rozmiarze 16 cali. Doskonale odnajdą się na nich dzieciaki z zacięciem sportowym. Puky LS-PRO świetnie odnajdzie się zarówno na asfalcie, jak i na leśnych ścieżkach. Nisko prowadzona górna rura ramy i świetne kolory malowania to elementy charakterystyczne dla tej marki. Mieliśmy nawet z córką epizod, że przypadkowy kierowca zatrzymał się i pytał gdzie można dostać taki rower. Rower wygląda naprawdę fantastycznie. Należy tu po raz kolejny podkreślić, że od kwietnia 2022 rowerki Puky są produkowane w Polsce. Dostępny w kolorach, niebiesko-szary (poniżej), różowow-szary, pomarańczowo-szary

Puky LS-PRO

2. Kubikes 20S i 20L

Niemiecki producent preferuje trochę inne podejście do rozmiaru rowerków. W każdym rozmiarze koła Kubikes proponuję ramę w rozmiarze S i L. Mniejsza wersja rowerku Kubikes przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Jest to najmniejszy rower na rynku z przerzutkami dedykowany dla użytkowników rowerków 16 calowych. Użytkujemy ten model i szczerze mogę go polecić. Więcej możesz o nim przeczytać w artykule Lekki rower dla dziecka Kubikes 20S – pierwsza jazda. Większy z nich jest już dla dzieci w wieku 5 lat i więcej.  Podobnie jak Puky jest przeznaczony dla małych amatorów kolarstwa, którzy nie lubią nudy, a rower jest doskonałym narzędziem do tego, aby przeżywać kolejne przygody. 

Kubikes 20L

3. WOOM 4

W wyróżnionych rowerach nie mogło zabraknąć tej marki. Woom 4 to jeden z liderów produkujących rowery dziecięce. W porównaniu do poprzedników jest krótszy i niżej osadzony ma środek ciężkości. Konsekwencją tego jest większa stabilność, ale jednocześnie może pokonywać mniejsze przeszkody. Pozycja za kierownicą Woom 4 jest bardziej wyprostowana. Woom 4 jest dedykowany dla mniej doświadczonych i spokojniejszych jeźdźców, co wcale nie oznacza że pozostała grupa dzieciaków będzie się na nim nudziła. Jest to to rower lubiany przez swoich użytkowników. Woom 4 jest w tym roku jak zorza polarna. Gdzieś podobno jest, ktoś go widział ale tu i teraz jest niedostępny.

4. Beanie Zero 20

Najlżejszy rower 20 calowy. Przeznaczony dla tych najmniejszych, którzy mają co najmniej 105 cm. Rama z cieniowanego aluminium nie przyjmuje szerokich opon, za to świetnie poradzi sobie na asfalcie i ubitych drogach. Niestety jego dostępność jest mocno ograniczona. W przeciwieństwie do Wooma ten rower jest jak Atlantyda, krążą o nim legendy ale nikt na żywo nie widział.

Pozostałe wszechstronne rowery 20 calowe.

Bardzo lekkie są rowerki napędzane paskiem. Mam tu na myśli ceniony holenderski Bungi-Bungi, czy Early Rider Belter. Te jednak mają tylko 3 biegi w piaście i raczej trudno im będzie konkurować z czołówką. Niemniej jednak jeśli nie jesteś fanem górek, a okolice Twojego domu są płaskie jak naleśnik to może Twoje dziecko świetnie się nich odnajdzie.

Bungi Bungi 20

Moją uwagę za to przykuwa Superior F.L.Y. 20. Trzeba przyznać, że Czeski rower robi wrażenie. To co znacznie się wyróżnia to bardzo sportowa pozycja na rowerze. Poza tym, przynajmniej na papierze, rower prezentuje się bardzo dobrze. Dla mnie największe pozytywne zaskoczenie.

Superior FLY 20

Rowerki z najlepszym stosunkiem cena / jakość

Częściej niż po najlepsze produkty sięgamy po te, które są całkiem dobre i w dobrej cenie. Tradycyjnie naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Decathlon z rowerem Btwin Riverside 900.

1. Btwin Riverside 900

Z jednej strony rower francuskiego producenta jest co prawda cięższy prawie o 20% od najlżejszych i wynosi 9,3 kg. Z drugiej strony jest to mniej niż większość stalowych, ciężkich rowerów z marketu. Btwin wagę nadrabia ceną. Riverside 900 wyposażony jest w opony przeznaczone do jazdy po asfaltach i szutrach. Jego rozmiar dedykowany jest raczej dla tych większych dzieci, siodełko można podnieść do najwyższej wartości w zestawieniu. Francuz posiada aż 8 biegów co zapewne dobrze sprawdzi się na dłuższych przejażdżkach.

Btwin Riverside 900

2. Kross Level / Lea Mini 3.0 Light

Równie świetny stosunek jakości do ceny ma Kross Level/Lea Mini 3.0 Light. Producent z Przasnysza swoje produkty traktuje jako miniatura znanych i cenionych dorosłych rowerów górskich, choć geometria ramy raczej wskazuje, że jest to raczej rower uniwersalny. 

Kross Level Mini 3.0 Light
Kross Lea Mini 3.0 Light

Wśród rowerów o dobrym stosunku jakości do ceny można także wyróżnić CTM JERRY 3.0 i Author Cosmic. Nasi południowi sąsiedzi jednak oferują swoje modele w nieco wyższej cenie, za to o niższej masie. Ich dostępność jest jednak mocno ograniczona.

Nie Powinno natomiast zabraknąć innej polskiej produkcji Tabou Poison Lite 20 dla chłopców i jego damski odpowiednik Tabou Topshe 20.

Rowery górskie 20 cali hardtail

Jak już wcześniej wspomniałem różnice między zwykłymi rowerami, a mtb są płynne. W góralach częściej można znaleźć hamulce tarczowe hydrauliczne lub mechaniczne. Występują w nich także szersze opony z bardziej agresywnym bieżnikiem. Nie ulega jednak wątpliwości, że te rowery, które są wyposażone w amortyzatory są przeznaczone do jazdy w terenie. Szczególnym przypadkiem popularnych górali są rowery full suspension.

roko.bike 20 cali

Jeżeli jednak chcesz typowy rower MTB dla swojego dziecka musisz liczyć się z większym wydatkiem ponad 2 tyś zł.

Jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym, będzie rodzimy roko.bike. Rower z Wisły to jeden z najlżejszych rowerów 20 calowych opartych o świetnej jakości komponenty. Ten ważący nieco ponad 7 kg rower z hamulcami hydraulicznymi to prawdziwy poskramiacz górskich tras.

Do grona MTB można także zaliczyć wspomniane już wcześniej rowerki Tabou, czyli Poison 20 i Topshe 20. Stosunkowo szeroki zakres 7 rzędowej kasety i opony 1,95 jednoznacznie określają te rowery.

Nie da się też nie zauważyć mocno zaznaczonej obecności Wooma  Air i OFF AIR czyli z amortyzacją i bez. Woom OFF, ten bez amortyzacji waży zaledwie 7,8 kg podczas gdy ten z amortyzatorem powietrznym 9kg. Na wyróżnienie zasługują także Specialized Jett 20, Cube Reaction z karbonowym widelcem, Moondraker Leader czy Orbea Laufey. Do tego grona można zaliczyć Kubikes w wersji MTB.

Rowery MTB 20 cali full suspension 

Rowery full suspension to nic innego, niż rowery z amortyzacją z tyłu(damper) i z przodu(widelec). Niestety amortyzacja to dodatkowa waga. Znalazłem 3 takie rodzynki. Są mega wypasione i posiadają wysokiej klasy komponenty. Powoduje to niestety, że są bardzo drogie i przeznaczone dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. Te małe maszyny do kolarstwa grawitacyjnego najczęściej powodują szybsze bicie serca u rodziców, którzy uprawiają tę dyscyplinę. Przeznaczone są dla zaawansowanych rajderów, lub tych którzy ambitnie podchodzą do treningów grawitacyjnych.

Są to Norco Fluid FS  w wersji 1 lub 2, Commencal Clash i Early Rider Helion X20. W tym wypadku wybrałbym najdroższy lub najtańszy z nich.

20 calowe ciekawostki rowerowe 

Do ciekawostek na pewno można zaliczyć rower szosowy 20 calowy marki Frog. Model Road 58 to chyba jedyna szosa w tym rozmiarze. Jest to rower dla małych zapaleńców jazdy szosowej. Na pewno nie dla tych co dopiero dobrze opanowali jazdę na rowerze.

Innym nietypowym rowerem w rozmiarze 20 cali jest górski rower elektryczny. Jedyny jaki znalazłem to Moondraker Play 20. Jest to rower teoretycznie dla każdego dziecka, które wpasuje się w jego wymiary. Natomiast jego zalety wykorzystają najlepiej miłośnicy kolarstwa górskiego. Co ciekawe jego koszt jest porównywalny lub mniejszy niż rowerów z pełną amortyzacją.

Pełne zestawienie rowerów 20 calowych

markaTypWiekWzrost (cm)Wew. długość nóg (cm)Wysokość siodełka (cm)Przekrok (cm)Masa roweru z akcesoriami kg (bez pedałów)Rura podsiodłowa (mm)Rura górna (mm)Reach (mm)Stack (mm)Główka ramy (mm)Kąt główkiKąt rury podsiodłowejDługość tylnego trójkąta (mm)Baza kóła (mm)Wysokość suportu (mm)Długość korby (mm)Szerokość kierownicy (mm)Długość mostka (mm)Przednia zębatkaTylnia zębatkaPrzerzutkaIlość biegówOponyHamulceDodatkowoCena
Beany Zero 20uniwersalny105-12555-704907,325442171693488181274803214-28Tylna71,5V-brake2164 zł
roko.bike 20MTB5-8110-1305217,5027044069,573,5345856114540352811-34Tylna81,9Hydrauliczne3299 zł
Kubikes 20S MTBMTB4+od 105od 4654-627,502404352974289069723608481144606011-32Tylna81,75V-brake2 399 zł
Kubikes 20Luniwersalny5+od 110od 5057-687,702604523104401007171370850127520603211-36Tylna81,75V-Brake2 452 zł
Woom 4uniwersalny6-8115-130560-7107,704466871,58251105402811-28Tylna61,4V-Brake2 229 zł
Puky LS-PROuniwersalny6+120 – 14253 – 6658 – 725307,802804503124281307272375865225127540353213-28 TTylna71,5V-Brake2 159 zł
Woom OFF 4MTB6-8118-130605-7507,804606870850110580502811-32Tylna92,25Hydrauliczne3 719 zł
Bungi-Bungiuniwersalny6-9115-1317,901275828W piaście1,5V-BrakeNapęd pasek2 545 zł
Rascaluniwersalny4-7110-130540-6507,9041083011535W piaście3V-BrakeNapęd pasek2 782 zł
Cube Reaction 200MTB111-12449-575297,90258438326,54171057273,5374853,81275403211-36Tylna92,25Hydraulicznecarbon widelec3 899 zł
Superior FLY 20uniwersalny4-9100-1358,102304503263781006772330859127500352812-28Tylna71,75V-Brake1 999 zł
Frog 53uniwersalny5-7~538,15280440100717436184821611446011-32Tylna81,5V-Brake2 520 zł
Cube Acid 200uniwersalny111-12449-575298,20258438326,54171057273,5374853,81275403211-42Tylna9V-Brake2 899 zł
Black Mountain Huttouniwersalny6-8,5118-134min 5445258,20427/504324/361408/4176578/74846/89221092303211-32Tylna71,5V-Brake2 750 zł
Frog Road 58szosa6-78,203004108571753558202401143203211-32Tylna9V-Brake3 000 zł
CTM JERRY 3,0uniwersalny115-1358,301275403614-34Tylna71,75V-Brake1 624 zł
Canondale KID Quick 20uniwersalny5028,7025545030744069,5723658591991105803011-28Tylna71,5V-Brake2 699 zł
Early Rider Seeker 20MTB5,5-8od 5456-715358,702804429268,5733408491275603011-42Tylna2,25Hydrauliczne3 544 zł
Specialized Jett 20MTB102-1395108,762804172953981006973350828229,5105/125580353411-34Tylna72V-brakekorba z 2 dziurami2 300 zł
Author cosmicuniwersalny115-1358,80254435907273360836127540Tylna61,75V-Brake1 649 zł
Trek Wahoouniwersalny6-8114-1325188,9025044530642713570723728642401273211-34Tylna81,95V-Brake2 319 zł
KTM Wildcrossuniwersalny6858,902704301006972350830110540503214-28Tylna72V-Brake1 853 zł
Tabou Topshe 20/ Poison 20MTB3614-34Tylna71,95V-Brake1649 zł
Moondraker LeaderMTB6-8120-1358,9026044030738610068713508552401405603614-28Tylna72,1V-brake2 099 zł
Woom OFF AIR 4MTB amortyzacja6-8118-130580-7309,004606870850580502811-32Tylna9Hydraulicznewidelec powietrzny4 189 zł
Superior Racer XC 20MTB4-9100-1359,1023045032837510067733308275002812-32Tylna71,75V-brake1 549 zł
Scott Scale/Contessa 20 Rigiduniwersalny9,202604352894271106971365852237127540503611-34Tylna72,4mechaniczne tarcza2 259 zł
Btwin Riverside 900uniwersalny6-9120-135620-7709,30140520603611-34Tylna81,7V-brake1 299 zł
Orbea MX 20 dirtuniwersalny110-135585- 7204919,5025745032042410069733458632361275403614-34Tylna72,2V-Brake2 200 zł
Canondale Cujo 20+MTB5229,5326545030644469,55723758662161305603011-34Tylna72,6Tarczowe Mechaniczne2 899 zł
Merida MATTS J. 20+MTB4839,562404453054321206872360872127620602814-34Tylna72,4Tarczowe Mechaniczne2 699 zł
KROSS Level/Lea Mini 3.0 SRuniwersalny/MTB9,602734403014281207072350851127540603214-28Tylna61,9V-Brake1 199 zł
Orbea 20 LaufeyMTB110-135580-7065059,66257450322447906674350904248127540353211-36Tylna92,2Hydrauliczne2 700 zł
Puky Cykeuniwersalny6+122 – 14153 – 6558 – 69539,902804503124281307272375865230127520353213-28Tylna72V-Brake2 159 zł
Giant XTC JR 20MTB amortyzacja5-95249,972544503233931206972375889127520603214-28Tylna72,1HydrauliczneStalowy amortyzator sprężynowy1 649 zł
COMMENCAL RAMONES 20MTB115-13055110,102404443154281056973375895145560303214-34Tylna72,6Tarczowe Mechaniczne2 179 zł
Early Rider Helion X20MTB amortyzacja przód i tyłod 5310,15127560353011-36Tylna102,25HydraulicznyAmortyzator powietrzny 100mm, damper DNM11 355 zł
Specialized Riprock 20MTB5-9107-13252010,25290405295385756873,5350830239115600353011-42Tylna92,35Hydrauliczne2 400 zł
Romet Rambler kidMTB10,302754201203508401273614-28Tylna61,9V-brake1 299 zł
Scott Roxter 20 RigidMTB51110,302804652806966,7370890127503611-34Tylna82,6Tarczowe Mechaniczne2 259 zł
Whyte 202 v1MTB5-8110-12555510,4028045035242410067773659222381276002813-34Tylna72,3Hydrauliczne3 299 zł
Northec Raido 20 JuniorMTB115-13510,50540603614-28Tylna61,75V-brakewidelec stal1 299 zł
COMMENCAL METAMTB amortyzacja115-13558510,6026045231046210567,573350893135600403210-36Tylna102,3 dhr IIHydraulicznewidelec powietrzny 100mm, sztywna oś 15×110,sram gx7 882 zł
Trek RoscoeMTB6-8114-13251810,7025544528848311570723638632351273211-34Tylna82,8Tarczowe Mechaniczne2 519 zł
COMMENCAL clashMTB amortyzacja przód i tył115-13659111,602604343204511006574345927135600403211-36Tylna102,25hydrauliczne deoreFull-suspension, widelec powietrzny 120mm Manitou, damper13 678 zł
Moondraker PLAY 20elektryk6-9120-13612,9026047534038710068723559032401145802811-34Tylna92,4Hydrauliczne8 700 zł
Norco Fluid FS 20MTB amortyzacja przód i tył114-133500255439320443906475940270140620353011-36Tylna102,25HydraulicznyWidelec powietrzny Manitou 120mm, damper X-fusion7 199 zł
Marin Bikes San QUentinMTB amortyzacja110-131534308444,6310502906575340912,9259140590353011-32Tylna82,6HydrauliczneWidelec sountour sprężynowy2 699 zł
Kona Honzo 20MTB amortyzacja546250457320435906972,53658932691522814-34Tylna72,6HydrauliczneWidelec sountour sprężynowy3 399 zł
Marin Bikes hidden canyonMTB110-1305123084322984401057073380863232140590453612-28Tylna72,125Tarczowe Mechaniczne1 849 zł

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

Puky LS-PRO 16
Poprzedni post
16 calowy rower Puky LS-PRO – nasz test i opinia.
Kross Moon enduro
Następny post
Kross Moon, czy wciąż warty jest uwagi?

0 Komentarze

Odpowiedz