Close

Najlepsze lekkie rowery 20 calowe dla dzieci – lista.

18 Minut czytania

Najlepsze lekkie rowery 20 calowe dla dzieci – lista.

Zebrałem ponad 50 najlepszych rowerów dziecięcych w rozmiarze 20 cali dla dziewczynek i chłopców w wieku 5,6,7,8 lat. W przypadku tego rozmiaru koła do gry wchodzą wielcy gracze i wybór jednośladu dla dziecka może przyprawić o ból głowy. 

Aby ułatwić wybór zestawiłem ponad pół setki modeli lekkich rowerków 20 calowych różnych marek. Pojawiło się także miejsce dla rodzimych produkcji. Podobnie jak w przypadku mniejszych rozmiarów ująłem to w tabeli, tak aby każdy mógł porównać najważniejsze cechy.

Dostępnych jest jeszcze więcej parametrów, niż w przypadku rowerków 16 czy 18 calowych, także mam świadomość, że wybór nie będzie łatwy. Zapraszam do lektury.

Rower 20 cali

Zestawienia lekkich rowerków 20 calowych

Jeżeli nie masz ochoty brnąć przez gąszcz informacji na co zwracać uwagę w rowerkach i jak je dobrać dla dziecka możesz od razu przejść do poszczególnych zestawień:

Najlepsze rowery 20 calowe wszechstronne

Najlepsze rowery 20 calowe MTB

Rowerki z najlepszym stosunkiem jakość/cena

Jakie rowerki zostały uwzględnione w zestawieniu

W rowerach 20 calowych dla 6, 7, 8 latków mamy przegląd wszelkiej maści jednośladów. Od szosowych, poprzez uniwersalne, aż do MTB z pełnym zawieszeniem i elektrycznych.

Oprócz marek stricte produkujących rowery dla dzieci, w szranki stają także giganci ze swoimi produktami. 

O ile w przypadku wszechstronnych rowerków lepiej prezentują się firmy dziecięce, to już w kategorii MTB duże marki widać, że znają się na rzeczy. 

Swoje miejsce znalazły także w zestawieniu rowery, które można traktować jako ciekawostki, choć zapewne znajdą się chętni na jazdę na nich. Mam tu na myśli rower szosowy Frog czy elektryka Moondraker Play 20.

Podobnie jak w przypadku mniejszych rowerków i tym razem moje uznanie znalazły rowerki, które:

  • są  lekkie, wykonane z aluminium
  • nie posiadają hamulców nożnych typu torpedo
  • posiadają przerzutki

Każdy z zestawionych rowerów nie posiada hamulców torpedo, których nie jestem fanem. A dlaczego nie polecam hamulców torpedo, wręcz odradzam możesz przeczytać w artykule: V-brake kontra torpedo.

Wszystkie wylistowane produkty wyposażone są w przerzutki. To właśnie na możliwość zmiany biegów, nasze pociechy nie mogą się doczekać użytkując 14 czy 16 calowe rowerki.  To dzięki temu elementowi dłuższe wycieczki stają się realne i przyjemne.

Poniższa tabela zawiera modele, które ważą od 7 kg do około 10kg, a w przypadku rowerów MTB trochę więcej. 

Waga to wciąż kluczowy element przy wyborze roweru dla tej grupy dzieci. 

Niestety większość masowej produkcji do marketów to ciężka stal o bliżej nieokreślonej geometrii. Tyczy się to także tak popularnych rowerów 20 calowych spod znaku Kands, czy też Indiana.

Zdecydowanie polecam używany lekki rower, niż kupno nowego ciężkiego stalowego potworka.

Cena rowerków 20 calowych

W ostatnim czasie ceny rowerów i ich komponentów są zawrotne. Nie inaczej jest tu w przypadku renomowanych produktów, tym bardziej jeżeli owe rowerki wyposażone są w markowe komponenty.

Jeżeli chcesz dla Twojej pociechy najlepszy wszechstronny rower to musisz dysponować kwotą rzędu 2-2,5 tyś zł. Średniak kosztuje powyżej 1500 zł. W przypadku MTB ceny potrafią być o połowę wyższe. 

Z drugiej jednak strony byle stalowy ciężki potworek z marketu potrafi kosztować prawie tysiaka. 

Cena roweru to nie tylko waga, ale także jakościowe komponenty i geometria ramy.

Mrkowy rower nie traci zbyt wiele na wartości. Są one na rynku wtórnym jak BMW czy Audi w przypadku samochodów – ciągle w cenie.

Dla kogo jest przeznaczony rower 20 calowy.

Nowoczesne rowery 20 calowe są dość uniwersalne. Najczęściej przeznaczone są dla dzieci o wzroście od 115 cm do 135 cm. Bywają także i takie modele które obsługują mniejsze dzieci, nawet takie które ledwo przekroczyły 100 cm, mam na myśli tu rowerki Superior i Specialized.

Na drugim krańcu znajduje się już praktycznie młodzież, bo tak można nazwać dzieci o wzroście przekraczającym 140 cm, a ma to miejsce w przypadku Puky LS-PRO czy Specialized Jett 20.

20 calowe poszczególne modele rówerków są uniwersalne i śmiało na nich mogą jeździć zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Poszczególne modele różnią się malowaniem. Niekiedy różnią się  nazwą tak jak ma to miejsce w przypadku Krossa Level Mini 3.0 Light i Lea Mini 3.0 Light czy Scott Scale dla chłopców i Scott Contessa dla dziewczynek.

Rower 20 calowy dla chłopców

Zerkając na dane rowerów i porównując je do wykresów zawartych w siatkach centylowych można wysunąć wnioski, że te rowerki przeznaczone są dla chłopców od 6 do 9 lat. Najlepiej jednak na rowerze 20 calowym czuć się będą 6 i 7 latki.

Rower 20 calowy dla dziewczynek

Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku dziewczynek.

Ponad połowa 6 latek ma odpowiedni wzrost na to, aby jeździć już na rowerze 20 calowym. Z drugiej strony także połowa 9 latek może jeszcze korzystać z rowerków 20 calowych.

Wzrost to jednak parametr pomocniczy. Tym czym powinieneś się kierować przy wyborze to wewnętrzna długość nogi. Niestety większość producentów nie podaje tego wymiaru.

Rower 20 calowy, a umiejętność jazdy.

Nie zmuszaj dziecka do szybkiej przesiadki. Z drugiej jednak strony jeżeli obserwujesz, że Twój 4,5 latek ogarnia dobrze mniejszy rower zachęć go do zmiany.

Z rodzinnego podwórka mam przypadek, że 4 latek nie chciał zrezygnować z 12 calowego roweru na rzecz stalowego 16 calowego. Znam chłopaka, jest stosunkowo duży jak na swój wiek i zaproponowałem zmianę na lekki, aż 20 calowy rower. Od tego czasu nie opuszcza swojego 20 calowego rowerku na krok, nawet w zimie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze 20 calowego roweru 

Waga roweru to najważniejszy element jaki powinieneś brać pod uwagę przy wyborze 20 calowego roweru dla dziecka. 

Oprócz wagi ważna jest jakość wykonania. Nie chcesz przecież czegoś, co ciężko chodzi, lub szybko się zepsuje.

No i nie mniej ważny parametr jakim jest kasa.

Zwróć uwagę także na rozmiar. O ile dla 7 latka będzie pasował praktycznie każdy model, o tyle dla 6 latka czy 8-9 latka można pomyśleć o sąsiednim rozmiarze koła, mniejszym lub większym.

Rodzaje rowerów 20 calowych

Można wyróżnić 3 rodzaje rowerków 20 calowych, a mianowicie będą to :

  • rowerki uniwersalne – większość z listy. Doskonale jeżdżą praktycznie po wszystkim, od asfaltu po lekki terene i ubite ścieżki. Pozycja zajmowana na nich jest lekko pochylona
  • miejskie – te na których zajmowana pozycja jest wyprostowana, rozstaw kół nie będzie duży, a opony będą stosunkowo wąskie, mogą posiadać także przerzutki w piaście. Ten rodzaj rowerów nie za bardzo lubi wyjeżdżać poza asfaltowe ścieżki rowerowe.
  • górskie(MTB) – to te rowerki, które mają najszersze opony, rozstaw osi największy, a pozycja na nich będzie pochylona, sportowa. Domeną tych rowerków jest jazda z dala od miejskiego zgiełku. Jeśli Twoje dziecko, dużo bardziej lubi jazdę w terenie, a asfalt jest tylko dojazdówką do trasy to warto wybrać ten rower.

Oczywiście istnieją też różnego rodzaju hybrydy i nie jest to nic nadzwyczajnego.

Jeżeli chcesz zagłębić się bardziej w geometrię polecam inny mój wpis o geometrii ramy roweru

Komponenty

Oprócz geometrii ramy warto zerknąć na komponenty. Wszystkie ramy w zestawieniu są lekkie i aluminiowe.

Widelec amortyzowany

Nie warto kupować rowerów z widelcem amortyzowanym. Te elementy najczęściej są ciężkie, stalowe i nie spełniają swojej roli. Na taki elemencie można zaoszczędzić 1-1,5 kg masy! Lepszy efekt pokonywania przeszkód osiągnie się inwestując za pomocą szerokich opon i niskiego ciśnienia. Amortyzatory mają sens jeżeli są markowe, powietrzne, a rower jeździ prawdziwe MTB.

Hamulce 

W przypadku użytkowników rowerów 20 calowych najczęściej wystarczają hamulce typu v-brake. Dla hard userów może to nie wystarczać i w przypadku jazdy mocno terenowej przydają się hamulce tarczowe hydrauliczne.

Opony

Rowerki wszechstronne wyposażone są w opony o szerokości od 1,4 do 1,9 cala i uniwersalnym bieżniku. Spokojnie wystarczają do jazdy po asfalcie i ubitych ścieżkach. Rowery przeznaczone do jazdy w terenie mają bardziej agresywny bieżnik i rozmiary powyżej 2.0 cali. Te miejskie oscylują wartościami wokół 1.5 cala.

Rowerki wszechstronne, uniwersalne 

W tej kategorii nie zwracam uwagi na cenę. To co brałem pod uwagę przy wyborze najlepszych z najlepszych wszechstronnych rowerów 20 calowych to waga, komponenty i jakość wykonania. Nie będę zachwalał niskiej wagi rowerków, bo każdy z Top 5 rowerów waży poniżej 8kg! 

Każdy z tych rowerków będzie świetnym wyborem! Chociaż każdy z nich ma trochę inną charakterystykę. Trzeba przyznać, że granice między rowerami MTB, a uniwersalnymi są umowne. Często rowerki wszechstronne mają cechy z rowerów górskich i odwrotnie. Bardzo często także rowerki z tą samą ramą, a innymi komponentami pełnią różne funkcje.

lpmodelco mi się podobawagawzrost
1roko.bike 20fantastyczne wykonanie ramy, hydrauliczne hamulce, doskonale sprawdza się w terenie7,5110-130
2Kubikes 20LSportowy charakter, uznana marka7,7od 110
3Woom 4Geometria ramy dopasowana dla dziecka7,7125-145
4Beany Zero 20Dla mniejszych dzieci, manetka cynglowa. Najlżejszy ze wszystkich7,3115-135
5Bungi BungiIdealny na płaskie tereny7,9115-131

1. roko.bike 20

Długo zastanawiałem się czy ten rower powinien być wśród wszechstronnych uniwersalnych. Oznaczony jest w końcu jako MTB. Jednak tak jak napisałem w podsumowaniu testu tego roweru:

To przede wszystkim znakomity rower MTB, ale także dobry przyjaciel w codziennej rutynie. Każda chwila spędzona na nim dostarczy sporej dawki endorfin i radości dla użytkownika. Nie jest on najtańszy, ale też nie jest przeznaczony dla każdego. Jeżeli Ty i Twoje dziecko macie wygórowane wymagania, to ten rower na pewno je spełni. 

Po więcej informacji na jego temat zapraszam do postu:: roko.bike 20 test i recenzja

Jego wykonanie jest na najwyższym poziomie, a wykończenia mogą pozazdrościć dorosłe rowery. Rama wygląda jak zrobiona z karbonu, wszelkie łączenia są zamaskowane. Oprócz wykonania uwagę zwraca geometria MCaS (Maximum Control and Safety) wzorowana na dorosłej geometrii progresywnej. Fantastycznie wyglądają, a przede wszystkim działają także komponenty, z 8 rzędowym napędem Microshift na czele. To wszystko jednak okupione jest dość sporą ceną. Chcesz mieć najlepszy rower to musisz za niego zapłacić. Dostępny jest także wariant z amortyzatorem dla prawdziwych poskramiaczy terenu.

roko.bike 20 cali

2. Kubikes 20S i 20L

Niemiecki producent preferuje trochę inne podejście do rozmiaru rowerków. W każdym rozmiarze koła Kubikes proponuję ramę w rozmiarze S i L. Mniejsza wersja rowerku Kubikes przeznaczona jest dla dzieci od 4 lat. Jest to najmniejszy rower na rynku z przerzutkami dedykowany dla użytkowników rowerków 16 calowych. Użytkowaliśmy ten model 2 sezony i szczerze mogę go polecić. Kubikes jest idealnym przykładem na to jak rowery uniwersalne przenikają się z MTB.

Więcej o nim przeczytasz w artykule Lekki rower dla dziecka Kubikes 20S

Poniżej jest także filmik. Większy z nich jest już dla dzieci w wieku 5 lat i więcej.  Rower przeznaczony dla małych amatorów kolarstwa, którzy nie lubią nudy, a rower jest doskonałym narzędziem do tego, aby przeżywać kolejne przygody. 

Kubikes 20L

3. WOOM 4

W wyróżnionych rowerach nie mogło zabraknąć tej marki. Woom 4 to jeden z liderów produkujących rowery dziecięce. W porównaniu do poprzedników jest krótszy i niżej osadzony ma środek ciężkości. Konsekwencją tego jest większa stabilność, ale jednocześnie może pokonywać mniejsze przeszkody. Pozycja za kierownicą Woom 4 jest bardziej wyprostowana. Woom 4 jest dedykowany dla mniej doświadczonych i spokojniejszych jeźdźców, co wcale nie oznacza że pozostała grupa dzieciaków będzie się na nim nudziła.

Przeczytaj nasz test: Woom 4 – Hit czy Kit?

Jest to to rower bardzo lubiany przez swoich użytkowników. Świetną wagą wyróżnia się także jego górski odpowiednik Woom OFF.

W sklepie internetowym rowerystylowe.pl wpisując kod rabatowy jakirower5 otrzymasz rabat!

4. Beany Zero 20

Najlżejszy rower 20 calowy. Przeznaczony dla tych najmniejszych, którzy mają co najmniej 105 cm. Rama z cieniowanego aluminium nie przyjmuje szerokich opon, za to świetnie poradzi sobie na asfalcie i ubitych drogach.

BEANY ZERO 20

5. Bungi Bungi

Bardzo lekkie są rowerki napędzane paskiem. Mam tu na myśli ceniony holenderski Bungi-Bungi, czy Early Rider Belter. Te jednak mają tylko 3 biegi w piaście i raczej trudno im będzie konkurować z czołówką. Niemniej jednak jeśli nie jesteś fanem górek, a okolice Twojego domu są płaskie jak naleśnik to może Twoje dziecko świetnie się nich odnajdzie.

Bungi Bungi 20

Rowerki 20 calowe z najlepszym stosunkiem cena/jakość

Tabou Topshe 20 lite / Tabou Poison 20 LITE

Bardzo cieszy to, że kolejny polski przedstawiciel znalazł sobie miejsce w czołówce optymalnych rowerów. Rower posiada dobre komponenty w przyzwoitej cenie. Co więcej firma Tabou oferuje cashback w wysokości 150 zł!!!! Wystarczy po zakupie wypełnić ten formularz na stronie producenta. W tym wypadku cena jest naprawdę świetna.

Producent dla chłopców przewidział rower o wdzięcznej nazwie Poison.

Zobacz nasz test Tabou topshe lite

Tabou Poison 20 Lite

Dla dziewczynek przewidziany jest model Topshe.

Tabou Topshe 20 Lite

Amulet Fun/Tomcat

W kategorii cena/jakość czeska firma może wystawić aż 2 przedstawicieli, a mianowicie Amulet Fun i Amulet Tomcat.

Amulet Tomcat to także jeden z najlżejszych przedstawicieli 20 calowych rowerków. Jego brat Fun wcale nie jest dużo gorszy bo waży 8kg i różni się tym, że ma stalową kierownicę i przerzutkę tourney zamiast acera. Trzeci bliźniak Amuleta to Youngster i jest fanem MTB.

Amulet Tomcat 20

Corratec Bow 20

Jak się okazuje jeden z najlżejszych rowerków na rynku nie musi kosztować ponad 2000 zł. Rower wyposażony w przyzwoite komponenty. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że ten rower przeznaczony jest dla tych najmniejszych i tych bardziej przywiązanych do asfaltu.

Corratec Bow 20

Btwin Riverside 900

Z jednej strony rower francuskiego producenta jest co prawda cięższy od najlżejszych i wynosi 9,3 kg. Z drugiej strony jest to mniej niż większość stalowych, ciężkich rowerów z marketu. Btwin wagę nadrabia ceną. Riverside 900 wyposażony jest w opony przeznaczone do jazdy po asfaltach i szutrach. Jego rozmiar dedykowany jest raczej dla tych większych dzieci, siodełko można podnieść do najwyższej wartości w zestawieniu. Francuz posiada aż 8 biegów co zapewne dobrze sprawdzi się na dłuższych przejażdżkach.

Btwin Riverside 900

Kross Level / Lea Mini 3.0 Light

Producent z Przasnysza swoje produkty traktuje jako miniatura znanych i cenionych dorosłych rowerów górskich, choć geometria ramy raczej wskazuje, że jest to raczej rower uniwersalny. Mógłby być lżejszy, bo w tym elemencie nie grzeszy, ale za to nadrabia ceną.

Kross Level Mini 3.0 Light
Kross Lea Mini 3.0 Light

Rowery górskie 20 cali hardtail

Jak już wcześniej wspomniałem różnice między zwykłymi rowerami, a mtb są płynne. W góralach częściej można znaleźć hamulce tarczowe hydrauliczne lub mechaniczne. Występują w nich także szersze opony z bardziej agresywnym bieżnikiem. Nie ulega jednak wątpliwości, że te rowery, które są wyposażone w amortyzatory są przeznaczone do jazdy w terenie. Szczególnym przypadkiem popularnych górali są rowery full suspension.

Jeżeli jednak chcesz typowy rower MTB dla swojego dziecka musisz liczyć się z większym wydatkiem ponad 3 tyś zł.

Jednym z najlepszych, będzie wcześniej wspomniany, rodzimy roko.bike. Rower z Wisły to jeden z najlżejszych rowerów 20 calowych zbudowany na ramie z nowoczesną geometrią, oparty o świetnej jakości komponenty. Ten ważący nieco ponad 7 kg rower z hamulcami hydraulicznymi to prawdziwy poskramiacz górskich tras.

Ostatnim hitem firmy z Wisły jest rower z karbonowym amortyzatorem roko.bike 20 S.

Ten amortyzowany rower waży sporo poniżej 9 kg, co więcej ma doskonałą geometrię. Dzięki niemu uwierzyłem, że amor w dziecięcym rowerze ma sens.

Nie da się też nie zauważyć mocno zaznaczonej obecności Wooma  Air i OFF AIR czyli z amortyzacją i bez. Woom OFF, ten bez amortyzacji waży zaledwie 7,8 kg podczas gdy ten z amortyzatorem powietrznym 9kg.

Woom Off 4

W sklepie internetowym rowerystylowe.pl wpisując kod rabatowy jakirower5 otrzymasz rabat!

Na wyróżnienie zasługują także Cube Reaction z karbonowym widelcem, Moondraker Leader czy Orbea Laufey. Do tego grona można zaliczyć Kubikes w wersji Trail.

Rowery MTB 20 cali full suspension 

Rowery full suspension to nic innego, niż rowery z amortyzacją z tyłu(damper) i z przodu(widelec). Niestety amortyzacja to dodatkowa waga. Znalazłem 3 takie rodzynki. Są mega wypasione i posiadają wysokiej klasy komponenty. Powoduje to niestety, że są bardzo drogie i przeznaczone dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. Te małe maszyny do kolarstwa grawitacyjnego najczęściej powodują szybsze bicie serca u rodziców, którzy uprawiają tę dyscyplinę. Przeznaczone są dla zaawansowanych rajderów, lub tych którzy ambitnie podchodzą do treningów grawitacyjnych.

Są to Norco Fluid FS  w wersji 1 lub 2, Commencal Clash i Early Rider Helion X20. W tym wypadku wybrałbym najdroższy lub najtańszy z nich.

Warte uwagi

Puky LS-PRO

Bardzo dobry rower ze sportową geometrią. Testowaliśmy ten model w mniejszym rozmiarze 16 cali. Doskonale odnajdą się na nich dzieciaki z lekkim zacięciem sportowym. Puky LS-PRO świetnie odnajdzie się zarówno na asfalcie, jak i na leśnych ścieżkach. Nisko prowadzona górna rura ramy i świetne kolory malowania to elementy charakterystyczne dla tej marki. Mieliśmy nawet z córką epizod, że przypadkowy kierowca zatrzymał się i pytał gdzie można dostać taki rower. Rower wygląda naprawdę fantastycznie. Należy tu po raz kolejny podkreślić, że od kwietnia 2022 rowerki Puky są produkowane w Polsce. Dostępny w kolorach, niebiesko-szary (poniżej), różowow-szary, pomarańczowo-szary

Puky LS-PRO

20 calowe ciekawostki rowerowe 

Do ciekawostek na pewno można zaliczyć rower szosowy 20 calowy marki Frog. Model Road 58 to chyba jedyna szosa w tym rozmiarze. Jest to rower dla małych zapaleńców jazdy szosowej. Na pewno nie dla tych co dopiero dobrze opanowali jazdę na rowerze.

Innym nietypowym rowerem w rozmiarze 20 cali jest górski rower elektryczny. Jedyny jaki znalazłem to Moondraker Play 20. Jest to rower teoretycznie dla każdego dziecka, które wpasuje się w jego wymiary. Natomiast jego zalety wykorzystają najlepiej miłośnicy kolarstwa górskiego. Co ciekawe jego koszt jest porównywalny lub mniejszy niż rowerów z pełną amortyzacją.

Pełne zestawienie rowerów 20 calowych

MarkaTypMasa roweru z akcesoriami kg (bez pedałów)Wzrost (cm)
Vpace Max 20MTB7,2105
Beany Zero 20uniwersalny7,3105-125
Corratec Bowuniwersalny7,4120-135
Kubikes 20S MTBuniwersalny7,5od 105
roko.bike 20MTB7,5110-130
Amulet 20 Tomcatuniwersalny7,6105-125
Woom 4uniwersalny7,7115-130
Kubikes 20Luniwersalny7,7od 110
Puky LS-PROuniwersalny7,8120 – 142
Woom OFF 4MTB7,8118-130
Bungi-Bungiuniwersalny7,9115-131
Rascaluniwersalny7,9110-130
Cube Reaction 200MTB7,9111-124
Amulet 20 fununiwersalny8105-125
Superior FLY 20uniwersalny8,1100-135
Frog 53uniwersalny8,15
Black Mountain Huttouniwersalny8,2118-134
Cube Acid 200uniwersalny8,2111-124
Frog Road 58szosa8,2
CTM JERRY 3,0uniwersalny8,3115-135
Squishuniwersalny8,36
Amulet 20 youngsterMTB8,5105-125
Canondale KID Quick 20uniwersalny8,7
Early Rider Seeker 20MTB8,7
Specialized Jett 20uniwersalny8,76102-139
Author cosmicuniwersalny8,8115-135
Tabou Topshe 20/ Poison 20 LITEMTB8,9
KTM Wildcrossuniwersalny8,9
Moondraker LeaderMTB8,9120-135
Trek Wahoouniwersalny8,9114-132
Woom OFF AIR 4MTB amortyzacja9118-130
Superior Racer XC 20MTB9,1100-135
Giant STP 20MTB9,2115-130
Scott Scale/Contessa 20 Rigiduniwersalny9,2
Btwin Riverside 900uniwersalny9,3120-135
Vpace MORITZ 20MTB FS9,3110
Orbea MX 20 dirtuniwersalny9,5110-135
Canondale Cujo 20+MTB9,53
Merida MATTS J. 20+MTB9,56
KROSS Level/Lea Mini 3.0 SRuniwersalny/MTB9,6
Orbea 20 LaufeyMTB9,66110-135
Puky Cykeuniwersalny9,9122 – 141
kellys lumi 30mtb10110-135
COMMENCAL RAMONES 20MTB10,1115-130
Early Rider Helion X20MTB FS10,15
Specialized Riprock 20MTB10,25107-132
Romet Rambler kidMTB10,3
Scott Roxter 20 RigidMTB10,3
Whyte 202 v1MTB10,4110-125
COMMENCAL METAMTB amortyzacja10,6115-135
Trek RoscoeMTB10,7114-132
COMMENCAL clashMTB FS11,6115-136
Kona Honzo 20MTB amortyzacja12,1
Moondraker PLAY 20elektryk12,9120-136
Marin Bikes hidden canyonMTB110-130
Marin Bikes San QUentinMTB amortyzacja110-131
Norco Fluid FS 20MTB FS114-133

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 komentarz

  • Troszkę mnie to martwi że rower 20 ma cenę 2 tys i ponad, hamulce tarczowe karbony i inne ? Nie ja się z tym nie zgadzam, taki rower to stan przejściowy najdłuższy okres użytkowania ale nie oznaczający 1 rower. Mój syn teraz ma 20 rama damka bo siedzenie ma 4 cm nad ramę, rama jest mniejsza względem typowego męskiego, amortyzator przód to dobra rzecz bo łapie uderzenie nie jest ta mocne w ręce. Nie ma ale wstawię. Skąd wiem bo mam i testowałem/ testował a finalnie myślę full na 20 którego tutaj nie ma ani jednego. Ale kupie są lekko większe wiec ma /mam czas. Ja polecam rower bez torpeda w korbie tylko hamulce w klamce głownie tylny. Opony możliwe jak największe 20x 2.0 i więcej i lekko z powietrzem zęby pracowała.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *