jazda na rowerze turystycznym

Rowery do turystyki i rekreacyjne powinny być  90% kupujących polecane przez sprzedawców w sklepach rowerowych. Domyślnie kupowanymi rowerami są rowery górskie, jednak ich właściwości nie są wykorzystywane w 100% przez ich użytkowników, poza tym większość z nas mieszka na terenach nizinnych i najczęściej poruszamy się po asfalcie czy leśnych ścieżkach. Wyróżniamy następujące rodzaje rowerów do turystyki i rekreacji: Rowery cross, rowery fitness, rowery trekkingowe.  Wszystkie te typy rowerów przeznaczone są do jazdy po asfalcie, ścieżce rowerowej  czy ubitej leśnej ścieżce. Wszystkie rodzaje też mają koła 28 calowe z wąskimi stosunkowo oponami, dzięki czemu mamy małe opory toczenia.

Rowery cross

Hybryda, brakujące ogniwo pomiędzy rowerem szosowym, a górskim. Najbardziej uniwersalny typ roweru.  Rower zapewniający bardzo wygodną pozycję i wszechstronne zastosowanie. Rowery crossowe posiadają amortyzator przedni  o niedużym skoku, tak aby łagodzić drobne nierówności czy też dziury na drodze asfaltowej. 28 calowe koła z szerszymi oponami niż rowery szosowe, i dużo węższymi niż górskie. Takie opony mają niskie opory toczenia, a jednocześnie dają możliwość jazdy drogami leśnymi czy szutrowymi. Idealne wręcz na niedzielne, rodzinne wycieczki za miasto.

Zobacz jaki rower cross kupić

Zobacz też pozostałe publikacje o rowerach crossowych:

Rower grawel

W przypadku popularnej szutrówki ciężko jest się doszukiwać się rekreowania się. Są to rowery z mocnym zacięcięm sportowym. inaczej można powiedzieć, że jest to rower szosowy przeznaczony do jazdy po szutrach. Podobnie jak kolarka wyposażony w kierownicę typu baranek, hamulce tarczowe – co jest nie do pomyślenia w przypadku roweru szosowego. Rowery te posiadają także szersze koła z bieżnikiem przystosowanym do jazdy po szutrze. Dedykowany na dłuższe wypady.

Rowery fitness

Przeznaczony dla dość wąskiej grupy osób jednak cieszy się dużym zainteresowaniem, ze względu na bardzo sportowy charakter. Ten typ roweru jest bardzo zbliżony do popularnej kolarki, jednak jego głównym wyróżnikiem jest prosta kierownica. W odróżnieniu od roweru szosowego rowery typu fitness mogą mieć także inne hamulce v-break lub tarczowe. Nie posiada amortyzatora. Ze względu na wąskie opony przeznaczone są do jazdy po asfalcie.

Rower trekkingowy

Rower przeznaczony do wielodniowych podróży. To nie tylko rower crossowy wyposażony w lamkę, bagażnik, sakwy.

Przeczytaj jaki rower trekkingowy wybrać.

Jeżeli uważasz, że ten wpis był dla Ciebie przydatny, możesz postawić mi kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to